Zájezd do divadla

6. 1. 2019

Obec Libež pořádá zájezd do divadla

Termín: pátek 8. března 2019 od 19 hodin

Odjezd autobusu: cca 17.00 hodin

Divadlo Palace, Václavské náměstí, Praha

Dopravu hradí Obec, cena vstupenky 400,-Kč (po slevě)

Přihlášky společně se vstupným DO STŘEDY 16. ledna u Martiny Marešové, č.p. 87 (tel.č.: 607 277 111)

RODINA JE ZÁKLAD STÁTU

Komedie, ve které jde o život!

V londýnské Nemocnici U svatého Ondřeje se dva dny před Štědrým dnem doktor David Mortimore (Miroslav Etzler) připravuje na důležitou Ponsobyho nadační přednášku, která mu může pomoci v tolik očekávaném kariérním postupu. Potřebuje k tomu jenom klid a čas, ale ani jednoho se mu nedostává. Chvíle soustředění před vystoupením mu znesnadňuje běžný provoz nemocnice, příprava vánočního představení a taky nečekaná návštěva jeho bývalé milenky Jane (Sabina Laurinová) a jejího ještě nečekanějšího „dárečku“. Zoufalý lékař prosí o pomoc přítele Huberta (Petr Motloch), ale tato prosba situaci jenom komplikuje a příchodem manželky Rosemary (Vanda Hybnerová) a dalších postav se ještě více zamotává. Výsledkem jsou neuvěřitelné, typicky cooneyovské zmatky.

Rodina je základ státu je v Divadle Palace po představení Prachy!!! dalším textem uznávaného mistra frašky Raye Cooneyho. Jeho hry vycházejí z nejlepších tradic anglické komedie s komplikovanou zápletkou a suchým britským humorem. Ne náhodou mu v roce 2005 udělila královna za služby britskému dramatu titul důstojníka Řádu britského impéria (O.B.E.)

Délka představení: 155 minut (včetně přestávky)

Odkaz na web: https://www.divadlopalace.cz/cz/ray-cooney-rodina-je-zaklad-statu/175/