Hasiči

Sbor dobrovolných hasičů (dále jen "SDH") Libež byl založen roku 1903. Po celou dobu své existence zůstal činný. Dříve jeho činnost spočívala zejména v "čisté" hasičině, tedy hašení požárů. V dnešní době, kdy díky lepším bezpečnostním opatřením nejsou požáry až tak časté, se jeho poslání přesunulo a rozšířilo o hasičský sport a pořádání různých kulturních akcí v obci.

SDH Libež se pravidelně zúčastňuje ve velkém počtu soutěžících i fanoušků a diváků okrskové hasičské soutěže, kde se řídí (na rozdíl od některých sborů) oním krásným heslem barona Pierre de Coubertina "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se" či spíše "není důležité vyhrát, ale užít si to".

V obci se členové sboru každoročně starají o čištění hasičské nádrže a jarní úklid obce, při kterém pomáhají také členové místního fotbalového klubu a obyvatelé obce. Ruku k dílu pravidelně přikládají i členové chatové osady Rasák. Ve spolupráci s obecním úřadem pořádá SDH dětský maškarní karneval a již tradiční turnaj ve stolním tenise. Na podzim o druhé říjnové sobotě je v Libži "Havelské" posvícení a sbor zve na posvícenskou zábavu.

V současné době má SDH Libež 42 členů. Na podzim roku 2014 proběhly volby do nového výboru sboru. Výbor sboru pracuje nyní v tomto složení :

• Miloslav Kněžík - starosta
  • Miroslav Havelka st. - místostarosta
  • Jaroslav Lejček - velitel
  • František Přibil - hospodář
  • Ivan Lejček - jednatel
  • Josef Březnovský ml. - strojník
  • Miroslav Havelka ml. - strojník
  • David Kněžík - předseda revizní komise

SDH Libež má také svůj web, odkaz zde.

Obec Libež má jakožto každá obec v České republice zákonem o požární ochraně č.133/1985 Sb. danou povinnost zřídit zásahovou jednotku obce. Zásahovou jednotku obce Libež tvoří :

• velitel - Jaroslav Lejček
  • členové - Martin Adam st., Josef Balík, Josef Březnovský ml., Miroslav Havelka ml., Miroslav Havelka st., David Kněžík, Miloslav Lejček, Michal Přibil

Kontakty :

starosta Miloslav Kněžík - 739 425 378

velitel Jaroslav Lejček - 725 510 737

Hlášení pálení - formulář zde.